Toetame Bellinshauseni mälestusmärgi rajamist Kuressaarde

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Aastal 2020 möödub 200 aastat Antarktika avastamisest. Saarlastel ja kogu Eesti rahval on põhjust selle üle erilist uhkust tunda. Nimelt on just Saaremaal sündinud ja kasvanud admiral Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshausen (20.09.1778 – 25.01.1852) mees, kes juhtis ekspeditsiooni Antarktika vetes ning silmas läbi aegade esimese inimesena jäätunud mandrit 1820. aasta 28. jaanuaril.

 

Me kõik teame, kus on Antarkika. Üsna paljud teavad, kes on Bellingshausen, kuid vaid käputäis inimesi teab, et see maailmakuulus maadeavastaja on sündinud ja kasvanud Saaremaal! Tiit Pruuli ja teised vaprad Saaremaa merekarud (muuhulgas Saaremaa Merispordi Seltsi liikmed) on ekspeditsiooniga Antarktika200 täna Bellingshauseni jälgedes jäätunud mandri poole sõites seda teadmist jagamas igas sadamas, kus teekonnal peatutakse. Teeme meie selle selgeks oma kodusaarel!

Anna Sinagi hoogu ja aita meil see unistus teoks teha – rajame üheskoos Kuressaarde mälestusmärgi igavesti maailmakaarti muutnud avastuse ja admiral Bellingshauseni auks!
https://www.hooandja.ee/projekt/antarktika-avastaja-admiral-bellingshauseni-malestusmark-kuressaarde

 

Mälestusmärgist kujuneks Saaremaale ja Kuressaarele oluline turismiatraktsioon.

Vaata ideekavandit ja loe lähemalt Antarktika avastamise ja Bellingshauseni kohta. Annetusi saab teha ka otse Saaremaa Merekultuuri Seltsi arveldusarvele, mis avatud just mälestusmärgi rajamise toetuseks:
https://minusaaremaa.ee/bellingshauseni-malestusmark/
.
#bellingshausensaaremaale #admiralbellingshausen #antarktika200#minusaaremaa #visitsaaremaa #visitestonia #hooandja

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Toetame Bellinshauseni mälestusmärgi rajamist Kuressaarde