Avati avamerepurjetamishooaeg

Laupäeval 14. märtsil rivistasid Saaremaa Merispordi Seltsi avamerepurjetajad end Roomassaare sadamakaile üles, et avada 2016. aasta purjetamishooaeg ja pidada traditsooniline võidusõit kunagise purjetamisentusiasti Heiti Rebase mälestuseks.

Traditsooniliselt heisati jahtklubihoone lipumasti seltsi lipp, seekord tegid seda uusima jahi Cassandra meeskonnaliikmed. Purjetajatele ütles tervitussõnad klubi kommodoor Margus Männik ja ligi 50 purjetajat kümnel jahil olid valmis startima hooaja esimesele, 15 meremiili pikkusele regatile.

Ilmataat seekord soosis purjetajaid ja keeras regati toimumise ajaks vihmakraanid kinni. Puhus mõõdukas kagutuul ja mõneks ajaks sai isegi päikest nautida. Jahid startisid vastavalt võistlusväärtusele välja arvutatud erinevatel aegadel, seega finišeerimisjärjestus oligi saavutatud tulemus.

Kui esimene, väiksema võistlusväärtusega jaht Merilen starits kell 10:30, siis viimasena läks teele kell 11:44 Katarina Jee. Vaatamata kõigi hilisemale stardiajale suutis kõige esimesena finišeerida, peale kolme ja poole tunnist seilamist Katarina Jee (kapten Priit Riim). Teisena jõudis pärale Kadri (Andres Haavel) ja kolmanda koha saavutas napi võiduga ühemehepaat Merilen (Anre Nõmme) Mercuriuse (Margus Tasa) ees.

Tulemused

Avati avamerepurjetamishooaeg