Skip to content

SMS küsitluse kokkuvõte

Rainer Paenurk

Tulenevalt Saaremaa Merispordi Seltsi uuest juhatuse isikkoosseisust, otsustati teha klubi liikmete seas küsitlus, saamaks sisendit 2023. a. võistluskalendri kokkupanekuks, ootusi talvisteks tegevusteks, ülevaadet regattidel osalemise takistuste ning klubiinfo kättesaamise kohta. Täname siiralt kõiki vastanuid! Teie vastustest sai juhatus olulisi suuniseid edasi toimetamiseks ning ilmselt ei jää analoogsed küsimised viimaseks.

Ja nüüd siis väike ülevaade sellest, hea klubikaaslane, mis küsitlusest välja tuli:

Küsimuse peale „mitmelt regatilt plaanid 2023. aastal osa võtta?“ paigutas 55.5% vastanutest kuldse tõe 1-5 regati vahele. Samuti küsisime arvamust, millised need kõige meelepärasemad regatid olla võiksid. Eelneva ja mitmete kaptenitega arupidamise tulemusel langetas juhatus otsuse korraldada 2023. aastal neli karikasarja etappi, millks on Heiti Rebase mälestusregatt, Abruka regatt, Saaremaa meistrivõistlused Kõigustesse ja Ruhnu regatt. Neist Eesti karikasarja arvestusse lähevad Saaremaa meistrivõistlused Kõigustesse ning Ruhnu regatt. Võistluskalendriga, kuhu paigutataud juba teisedki olulised regatid ja põnevad ettevõtmised, saad tutvuda lähemalt SIIN. On puhas rõõm tõdeda, et 11,1% vastanutest võtaks vastu kõik, mis pakutakse, sõltumata nädalapäevast ja kellaajast. Au ja kiitus Teile! Üldse ei plaani regatte väisata 14,8% vastanutest ning ülejäänud hüppaksid mõnele alusele kui vastavaid võimalusi pakutakse või põikavad matkapurjetajatena erinevatesse sadamatesse kas koos võidu seilajatega või iseseisvalt. Siinkohal kutsume üles kõiki regattidest ühiselt osa võtma, ole sa purjenumbriga või ilma. 

Küsimusele „milliseid sündmusi ootad talveperioodil?“ laekus igasugu põnevaid mõtteid. Üks on selge – koos käia ja koos olla tahetakse ka siis kui laevad on kai peale tõstetud ja meri jäätunud! Soovitakse praktilisi kokkusaamisi, mil tuletada meelde vanu meretõdesid või õppida mõnd uut. Huvi pakuksid temaatilised vestlussarjad, mälumängu- ja saunaõhtud. Selle kõige üle oli tõepoolest hea meel ning juhatus on kokkulepete tegemisega juba alustanud ja mõne lukkugi löönud. Toimub traditsiooniline Seltsi 96. aastapäeva tähistamine 31. detsembril, jaanuaris mekime Hafenis meremeeste jooke, 10. veebruaril tutvume TROSSI mereabi lahendustega, plaanis on jääpurjetamise demopäevmerepäästekoolitus ja kaarditöö praktiline õpituba. Sellest kõigest loe lähemalt kalendrist, kuhu peatselt kuupäevalisa tekkimas on (tule aeg-ajalt ikka tagasi ja heida pilke peale). Tuletame veel ka meelde, et Kuressaare Jahisadamas on igati mõnus värske HUUM kerisega saun ja eesruum, kus kuni 8-kesi täitsa mõnus väikese tasu eest saunamõnusid nautida ja muuhulgas kai pealt jääauku karata! 

Küsimusele „millised on Sinu arvates peamised takistused/probleemid, miks osalusaktiivsus regattidel väike on?“ laekus täiesti ootuspäraseid vastuseid, millest enamus tegelikult üsna väikese vaevaga lahendatavad on (vabandused liigse optimismi eest). Suvine aeg on kõigil piiratud ning igal vabal hetkel merel olla paraku ei saa (isegi kui tahaks). Teen siinkohal osaliselt meelevaldse avalduse – tuleks teha vähem, aga paremini. Kordaminekusse saab panustada igaüks meist. Alustame sellest, et kalender peaks sündima võimalikult vara ja sündmusi tuleks mingi kindla aja tagant mõistlikkuse piires klubiliikmetele Seltsi infokanalites meelde tuletada. Kommunikatsioon on kõige alus ning juhatuse liikmed vaatavad siinkohal kollektiivselt peeglisse ning lubavad, et kõik võistlusjuhendid ja lisainfo jõuab eesootaval hooajal teieni aegsamalt ja tihemini! Ja vastu ootame muidugi samuti. Kusjuures mitte üldse midagi konti murdvat – aja kokku meeskond, viska selga päästevest, anna kaiotsad ja ilmu stardijoonele! Kui info on aegsasti käes ja purjed heisatud, on kõigil pool võitu käes ning tekib suurem motivatsioon muuhulgas järelprogrammi panustada, olgu siis programmi või lihtsalt kohaloluga. Üksi tangot ei tantsi. Ja kõiki neid, kes meeskonna kokkusaamise probleemiga rinda pistavad, kutsun üles kohatäitevajadusest läbi Seltsi listide ja teiste infokandjate või juhatuse liikmete endist märku andma! Uskuge, meie seas on noori ja vanemaid, kes võimalusest haaraksid! Rääkimata nendest potentsiaalsetest tulevastest seltsiliikmetest, kelle süvendatud huvi purjetamise ja merel oleku vastu just jungana läbi ühekordse pardalehüppe alguse võib saada.

Klubi tegemiste kohta saadavat infot peab piisavaks 59,3% vastanutest. Infot sooviksid rohkem 29,6% ja tihemini just juhatuse tegemiste kohta 3,7% vastanutest. Siinkohal, hea klubikaaslane, ootame Sinu otsest tagasisidet juhatuse liikmetele, et millised oleksid need kanalid, mille kaudu täiendavat infot sooviksid või kas pääsed tänastele kanalitele üldse ligi? Meie omalt poolt lubame olla edaspidiselt paremad infojagajad, hoide põhifookust infokirjal/e-mailidel ning Seltsi Facebooki gruppidel. 

Aitäh, et leidsid aja ning tea, et meie poole võib alati pöörduda ja muuhulgas käe tegevustelegi külge panna! Juhatuse kontaktid leiad siit.