Skip to content

Castor avamerepurjetamise karikasarja esikolmikus

12.-13. septembrini peeti Tallinnas Kalevi Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja Seiko Cup kolmas osavõistlus. Seal osales ka Folkboot Castor Ott Kolki juhtimisel. Nagu mehed ise ütlesid: “Tuul oli raju ja asjad lagunesid väheke”. Viimasel päeval jäeti võidusõit ära tugeva tuule tõttu.

Kokkuvõttes saavutas Castor 11 aluse seas neljanda koha.
Võistlus läks arvesse ka Eesti Jahtklubide Liidu Avamerepurjetamise Eesti Karika tabelisse. Karikasarja võistlused on selleks hooajaks peetud ja sarja kokkuvõttes saavutas Castor kolmanda koha. Lisaks kapten Ott Kolkile on meeskonnas Taavi Välisson ja Kaarel Trei.

Avamerepurjetamise karikasarja tulemused

Folkboot – Põhjamaade rahvapaat on pikakiiluline luuptaglasega jaht aastast 1942, mille Tord Sundén konstrueeris pärast Põhjamaade Purjetamisliidu konstrueerimisvõistlust.

Järgmisel suvel avaneb meie Folkboodi-purjetajatel võimalus võistelda suurvõistlusel, mis toimub Eestis. Kalevi Jahtklubi on Folkbootide jahiklassi 2021. aasta Gold Cupi korraldaja. See tähendab, et 2021. aasta suvel on Eestisse võidu purjetama oodata üle 70 Folkboot-tüüpi jahi Saksamaalt, Taanist, Rootsist, Soomest, Ühendkuningriigist ja USAst.
Nordic Folkboat Gold Cup on Folkbootide mitteametlikud maailmameistrivõistlused, mida korraldatakse igal suvel juba alates aastast 1963.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga