Skip to content

Noorpurjetajad ja purjelaudurid alustavad Eesti MV sarja Saaremaa Merispordi Seltsi regatil

Reedest pühapäevani Roomassaares toimuv Saaremaa Merispordi Seltsi regatt on tänavuse EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja avaetapiks paadiklassidele Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 ning purjelauaklassidele Techno 293, RS:X ja Formula.

Võistlusel stardib enam kui 150 sportlast, kelle seas lisaks eestlastele on arvukalt lätlasi. Teiste seas asub võistlustulle meie olümpiasurfar Ingrid Puusta (NYCS). Kõige arvukama osalusega – enam kui 70 noort – on aga regatil esindatud Optimist klass.

Klassidele Zoom8, Laser 4.7 ja RS:X koosneb võistlusformaat reedest pühapäeva ennelõunani merel toimuvast fliidisõitude seeriast ja pühapäeva pärastlõunal kalda lähistel lühirajal purjetatavatest vaatemängulistest finaalidest. Finaalid koosnevad poolfinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja finaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning poolfinaali võitja. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. Finaalsõite kommenteerivad kaldal Alver Kivi ja olümpiapurjetaja Anna Pohlak ning neile on võimalik kell 13:50 kuni 17:15 reaalajas kaasa elada nii Roomassaare sadamas kui internetis Postimees Online otseülekandevahendusel.

Klassidele Optimist, Techno 293 ja Formula koosneb võistlusformaat kolme päeva jooksul peetavast fliidisõitude seeriast.

Saaremaa Merispordi Seltsi regati korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Saarte Liinid AS-i ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistlused avavad reedel kell 13:00 Roomassaare sadamas pidulikult Kuressaare abilinnapea Mart Mäeker, Saaremaa Merispordi Seltsi asekommodoor Margus Hiet ja Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein.

Esimese fliidisõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15, laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga