Skip to content

Palamose kevadine treeninglaager

Saaremaa Merispordi Seltsi noorpurjetajad viibisid 23.02 –  6.03.2022 Hispaanias Palamosel purjetamise treeninglaagris, et juba varakult alustada hooaega.

Kokku sõitis laagrisse 17 SMS purjetajat – 8 optimisti, 2 Zoom8 ja 7 ILCA-t, lisaks ka üks Uku Kuusk Purjespordikooli kasvandiku.

Treeningpäevad algasid kell 8:30 hommikujooksuga, seejärel hommikusöök ja peale seda mindi merele. Treeningud kestsid merel, erinevaid harjutusi ja situatsioone läbi mängides, 5-6 tundi.

Treeninguid viis läbi meie treener Kristiina ja temale suureks abiks oli ka klubi purjetaja Silver. Perekond Putnik aitas lastel näljahäda kustutada, valmistades merele kaasa toidupakikesed.

Merelt tulles said noored pisut ka vaba aega. Kes veetis selle lugedes, kes linnas ringi vaadates ja kes kaarti mängides. Tegevusi oli küllaga.

Peale õhtusööki tehti videomaterjalide põhjal treeningpäevast analüüs. 

Laagri viimastel päevadel peeti maha ka omavaheline mõõduvõtt. Peeti ajaloo kolmas Palamose Hapukurgi regatt. Selle nimeliseks on noorsportlased selle võistluse ise ristinud. Kokku peeti 16 võistlussõitu, kolmes eri paadiklassis. Regati auhinnalaud oli külluslik, kõik oli söödav, mis koos hiljem ära tarbiti. Et regatt oleks oma nime vääriline, loositi kõigi osavõtjate vahel välja purk hapukurki.

Sellega on SMS noorpurjetajad, koos Uku Kuusk Purjespordikool kasvandikuga, sõitnud selle aasta esimese välisvõistluse.

Palamose Hapukurgi regatt 2022

Esimesed meretunnid on sel aastal saadud ja treeningud jätkuvad juba peagi Roomassaares. 

Laagri õnnestumisele aitasid kaasa meie super tubli treener Kristiina ja talle suureks abiliseks olnud Silver, perekond Putnik, meie kommodoor Priit ja ka lapsevanemad, kes te usaldasite oma lapsed meie hoolde. Aitäh teile! 

Laagrit rahastatakse LEADER projekti “Noorte purjesportlaste kevadlaagrid” kaudu.

Varustuse transpordi eest Eestist Palamosele ja tagasi hoolitses meie koostööpartner Amserv.