Skip to content

Ruhnu regati võitsid Katarina Jee ja Lote

Nädalalõpul toimunud Ruhnu regatil said purjetajad tunda nii sellele regatile juba traditsiooniliseks kujunenud tuulevaikust kui ka kuni 13 m/s ulatuvaid tuuleiile.

Kui Roomassaarest starditi reede hommikul vaikses tuules ja Ruhnu jõudmiseks tuli merel püüda iga puhangut, siis tagasitulles jagus tuult isegi nii palju, et tuli purjesid rehvida.

Edukaks osutus sellel regatil suurte jahtide hulgas Katarina Jee meeskond (kapten Mart Tamm), kes võitis mõlemad etapid ning seega ka regati kokkuvõttes. Teise koha pälvis Liliann (Kristjan Männa) ning kolmanda Sophia (Priit Kuusk).

Väiksemate jahtide konkurentsis oli rebimine esikoha eest tihedam. Parimateks osutusid võrdselt nelja punktiga Lote (Rando Salu) ja Villu (Kunnar Jõgi). Reeglite järgi on sel juhul võitja see, kes oli parem viimases sõidus. Seega esikoht Lotele, teine Villule ning kolmandaks purjetas end Mercuriuse (Margus Tasa) meeskond.

Laupäeval peeti Ruhnus kohapeal ka Eesti karikavõistluste etappi, kus SMSi jahtidest osalesid Katarina Jee, Kadri (Andres Haavel) ja Vesileenu (Tiina Maalinn). Katarina Jee osutus parimaks ORC 3 grupis ning Kadri ja Vesileenu duelli grupis ORC 4 võitis seekord Kadri meeskond.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga