Skip to content

Saaremaa karikavõistlused said peetud

Roomassaares lõppenud Saaremaa karikavõistluste, mis oli ka EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika etapiks kui Eesti meistrivõistlusteks klassides RS Feva, 29er, Techno 293, RS:X ja Formula,  viimane päev algas tuule ootamisega nii kaldal kui ka merel. Lõpuks saabunud tuul puhus seevastu 10 m/s.

Saaremaa Merispordi Seltsi purjetajatest oli sedakorda edukaim paadiklassis 29er sõitnud Kristo Õunap ja Kevin Grass, kes kokkuvõttes saavutasid teise koha. Seitsmes peetud sõidus said noormehed kuus teist ja ühe neljanda koha. Klassivõidu võtsid Tallinna sõitjad Henri ja Juuso Roihu, kes võitsid kõik sõidud. Seitsme paatkonna seas olid viiendad SMS-i purjetaja Marie Pihlase ja TJK purjetaja Maris Seersandi paatkond. Tütarlaste arvestuses tõusid nad poodiumi kõrgemaile astmele.

Klassis RS Feva oli SMS parim paatkond Daniel ja Jaagup Rüütel, kes olid 20 paatkonna seas kaheksandad ning parimad noorte arvestuses. Teise SMS paatkonnana käis vaid viimasel päeval veel Martin Õunap ja Sander Puppart, kes võistluste viimase sõidu ka võitsid.  Klassivõit läks seekord Leetu, paarile Simonas Jersovas ja Gabriele Petraityte.

Surfaritest tõi Saaremaa Surfiklubile parima koha John Kaju, kes Formula klassis oli teine. Seal valitses Martin Ervin, kes võitis kõik sõidud. Viiendaks tuli saarlasest Team Mahe sõitja Urmas Niine, seitsmes oli Tristen Erik Kivi (SSK). Neeme Truumees (SSK) oli 20. purjelaua seasl 15. ja Henry Õun (SSK) 17. Formula U20 arvestuses oli parim Tristen Erik Kivi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga