Skip to content

Saaremaa Merispordi Selts lõpetas pidulikult purjetamishooaja

9. novembril lõpetasid Seltsi liikmed ja külalised pidulikult tänavuse purjetamishooaja.

Seltsi auliikmeks nimetati aastate jooksul palju purjetamise ja jääpurjetamise arengusse panustanud Rain Riim. Hõbekannu pälvis oma kogemusi alati heameelega jagav ning võistluste korraldamisel nõu ja jõuga abis olnud rahvusvahelise kategooria võistlusametnik Madis Ausman.

Kommodoor Priit Kuusk võttis kokku möödunud hooaja, mis algas säravate tulemustega jääpurjetamises.
Seltsi liikmed võistlesid Ice-Optimist, DN ja Monotüüp XV kelkudel.
Karl Ader (treener Viktor Umb) tuli maailmameistriks klassis Ice-Optimist. Kuldmedali sai Karl kaela ka nii Eesti kui Saare maakonna meistrivõistlustel.
DN-juunioride MMil oli Joosep Laus 3. ja Kevin Grass 4.
Monotüüp XV Eesti karikavõistlustel olid Meelis Saarlaid / Urmas Kruusmägi 1. Eesti edetabelis 2., Ott Kolk / Juhan Kolk vastavalt 2. ja 3. kohal.

Seltsi noorpurjetajad osalesid suvehooajal usinasti erinevatel võistlustel.
Purjetamise Eesti meistrivõistlused svertpaadiklassides koosnesid taas mitmest võistlusest. Laser 4,7-l pälvis meistritiitli teist aastat järjest Daniel Rüütel, samas klassis oli Peeter Kaju 6. Klassis Laser Standard U21 oli Joosep Laus 3. ja Laser Radial U19 Silver Vahstein 5. Kõige arvukamas – klassis Optimist, kus sarjas osales 103 noort purjetajat, olid saarlased edukad U12 arvestuses – esikoha saavutas Artur Ader, Karl Koppel oli 4., Kaur Vesberg 5. ja Olger Hannes Mets 6. Selle klassi üldarvestuses oli Rico Robert Alliksoon 8.
Kokku osales Eesti meistrivõistluste sarjas 20 Seltsi noorpurjetajat.

Häid tulemusi saavutati teistelgi võistlustel: Eke Ao Nettan võitis Pärnu kevadregati, Rico Robert Alliksoon Kuldseekli regati ning Tilgu regati, Pärnu sügisregatil võtsid Saaremaa purjetajad kolmikvõidu nii Laser 4,7-l (Silver Vahstein, Peeter Kaju, Daniel Rüütel) kui Optimist U12 klassis (Artur Ader, Karl Koppel, Olger Hannes Mets).

Algõpetuses osales suve jooksul üle 50 lapse.
Jätkus koostöö Kuressaare Gümnaasiumiga, kus teise klassi lastele viidi läbi purjetamistunde. See projekt jätkub 2019. aasta kevadel. Samuti tutvustasime purjetamist erinevate üldhariduskoolide spordipäevadel ning võtsime noorte purjetajatega osa Kuressaare merepäevadest, kus võistlusel osales 34 last.

Avamerepurjetamises toimus Saaremaa Merispordi Seltsi karikasarjas kuus regatti ja kuus kolmapäevakut. Seoses kehvade tuuleoludega jäi 2 kolmapäevakut pidamata.

Auhinnati parimaid, kelleks seekord olid SMSi karikavõistluste kokkuvõttes suurtest jahtidest Katarina Jee (kapten Mart Tamm) ja pisematest Lote (Annes Lõbus). Saare Maakonna meistriteks tulid Elli (Margus Hiet) ja Mercurius (Margus Tasa).

Lisaks korraldas Saaremaa Merispordi seltsi Merepäevade eskaadrisõidu ja toimus Bellingshauseni mälestusregatt Jäätükkidega võidu.
Edukad olid Saareemaa Merispordi Seltsi jahid Muhu Väina regatil, kus grupis ORC III oli
Lagle III (Ülari Velviste) 3. ja Kadri (Andres Haavel) 5. EstLYS I-s saavutas Katarina Jee 1. võidu,
EstLYS II-s oli Liliann (Margus Beljakov) 4. ja Centaur (Rain Riim) 5. Parima tulemuse sõitsid aga välja grupis EstLYS III kaksikvõidu saavutabud Mercurius ja Lote.

Edu saatis Saaremaa merisportlasi ka Läti meistrivõistlustel – meistritiitli tõid koju nii Katarina Jee grupis ORC kui Liliann grupis LYS II.

Saarlased teevad ilma ka mujal maailmas:
Kevin Grass ja Henri Lepik tulid Katariina II meeskonna koosseisus ORC EMil esikohale, ning MMil 9. kohale.
Siim Ots pälvis esikoha avamerepurjetamise Itaalia meistrivõistlustel purjeka Sugar meeskonnas, nemad olid ORC MMil 7.
Karl Kolk saavutas Riias peetud Platu 25 MMil 3. ning Tallinnas toimunud Match Race
EMil 2. koha.
Liina Kolk säras Inglismaal Waymouthis toimunud RS Aero 5 klassi MMil, kus oli absoluutarvestuses 2. ja naiste arvestuse võitja.

Saaremaa Merispordi Selts oli möödunud hooajal Kuressaare sadama operaator. Sadamas oli hooaeg edukas ja sellele aitas kaasa ka möödunud suvel olnud tõeline suveilm. Sadamas tegutseb ka suurepärane restoran „Hafen“, kuhu olete alati oodatud.

Tänu toetustele oleme noortele purjetajatele soetanud mitmeid uusi aluseid ja täiendanud ning uuendanud olemasolevate varustust.
Suvel toimus ka täikasvanute purjetamisõpe, millest osa võttis kümmekond purjetamishuvilist.

Täname kõiki toetajaid, kes on klubile abiks olnud:
Baltic Workboats, Roomassaare Sadam, Saarte Liinid, SL Marinas, Kuressaare Soojus, Vätta Puit, Saare Kalur, Saare Kütus, Saaremaa
vald, Veho Eesti, Saare Selver, Amserv Grupp, Saaremaa Spordiliit, Eesti Jahtklubide Liit, Saaremaa Spordikool, Kultuurkapital, Tridens,
Saarte Koostöökogu, Eesti Noorsootöö Keskus, Anre Nõmme, Risto Riim ja kõik noorsportlaste vanemad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga