Skip to content

Saaremaa purjetajad viisid Bellingshauseni hauale lilli

Jaht Cassandra, kelle meeskonda kuuluvad Jaanis Prii, Alo Tamm, Ülar Jürviste ja Kristjan Kirss, purjetas juunikuu viimastel päevadel Peterburgi, et viia Saaremaalt pärineva kuulsa meresõitja Bellingshauseni hauale lilled.

Lillede viimine oli seda olulisem, et need olid korjatud kuulsa maadeavastaja sünnikohast, Pilguse ja Lahetaguse mõisa maadelt. Lilled korjas ja kuivatas Kaia Eelma. Fabian Gottlieb von Bellingshauseni haud asub Kroonlinnas luteriusuliste kalmistul. Tema surmast möödus tänavu 160 aastat.

Ettevõtmise ühe algataja Jaanis Prii sõnul on Belingshausenil Kroonlinnas nii hauatähis kui monument. Kas Bellingshausen Kroonlinna kalmistul täpselt sama koha peal ka puhkab, on Prii sõnul teadmata – segastel aegadel on hauatähise originaal kaduma läinud. Kalmistu on aga vähemalt õige.

Autor: Raul Vinni / Saarte Hääl

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga