Skip to content

Saarlased ORC EMil

Kreekas toimunud  ORC avamerepurjetamise Euroopa meistrivõistlustel sõitsid medali saanud alustel Katariina II ja Sugar ka mitmed saarlased.

C klassis sai Euroopa meistrivõistluste teise koha Ruhnu kandi mehe Aivar Tuulbergi meeskond jahil Katariina II. Saarlastest olid meeskonnas Kevin Grass ja Juhan Kolk.

Tulemus on Saaremaa jaoks seda olulisem, et tegu oli Luksusjahis valmistatud Arcona 340 tüüpi alusega, mille kere on tehtud Saaremaal. Katariina II suutis võtta ka nii mõnegi sõiduvõidu. Kokkuvõttes kaotati itaallastele esikoht vaid ülinapi poole punktiga. Kolmanda koha saanud Sugar 2 meeskonnas olid Saaremaa poisid Siim Ots ja Kaarel Kruusmägi.

Järgmise võistlusena on kavas 18. juulil Kopenhaagenis algavad ORC klassi MM võistlused. Mõlemal meeskonnal on sealgi jaht olemas ning minnakse taas lahingusse. Eestist liitub sama võistlusega veel mitmeid jahte, teiste hulgas ka näiteks poolenisti SMS hingekirjas olev Evelyn III.

Raul Vinni / Saarte Hääl

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga