Skip to content

Selgusid jääpurjetamise Eesti Meistrid

Reedest pühapäevani toimusid Eesti Jääpurjetamise Liidu korraldatud jääpurjetamise Eesti Meistrivõistlused Haapsalu lahel.
Võistlesid Ice-Optimist, DN ja Monotype-XV kassi jääpurjetajad. Kokku osales 54 jääpurjetajat kolmest riigist – Eesti, Läti ja Soome. Nendest 35 sõitsid DN võistlusklassis. Ice Optimisti klassis ehk kuni 16-aastaste võistlusklassis osales seekord 9 purjetajat ning Monotüüp XV klassis oli väljas 5 paatkonda.
Kokku sõideti erinevates võistlusklassides 8-9 võidusõitu.
Ilmaolud olid keerulised. Algselt reedel algama pidanud võistlus jäeti tugeva tuule tõttu ära. Selle asemel korraldas Eesti Jääpurjetamise Liit jäärpujetamise teemalise seminari, kus Argo Vooremaa rääkis võistlusreeglitest ning vastas selle teemalistele küsimustele. Laupäeval olid ilmaolud juba palju paremad ja võistluspäev sai peetud. Ice-Optimistid ja Monod sõitsid 4 võidusõitu ja DN 3 võidusõitu. Pühapäevane ilm oli taaskord väga keeruline. Algas tiheda lumesajuga ja vähese tuulega, kuid paari tunni möödudes ilm muutus selgemaks ja tuul hakkas ka puhuma 5-7m/s. Pühapäeval peeti kõikides võistlusklassides ära 5 võidusõitu.
Ice-Optimistide Eesti Meistriks pärjati Saaremaa Merispordi Seltsi neiu Anni Kubjas.
Monotype-XV meistriks said samuti seltsi liikmed Indrek Aavik ja Siim Valgre.

Kõik meie tulemused:

ICE-OPTIMIST
1. koht Anni Kubjas
4. koht Miia Kubjas
7. koht Trinette Välisson
8. koht Artur Ader

Treener Viktor värsket Eesti Meistrit Anni Kubjast õhku viskamas

DN-JUNIOR
4. koht Daniel Rüütel
5. koht Joosep Laus
6. koht Georg Paomees
8. koht Karl Ader

DN-klass
19. koht Daniel Rüütel
22. koht Joosep Laus
24. koht Georg Paomees
25. koht Karl Ader

MONOTYPE-XV
1. koht Indrek Aavik ja Siim Valgre
2. koht Ants Haavel ja Andrus Laul
3. koht Ott Kolk ja Juhan Kolk
4. koht Mark Paomees ja Priit Paomees

Võidukas kolmik

Kõik tulemused on leitavad Eesti Jääpurjetamise Liit kodulehelt.