Skip to content

Soolo-ookeanipurjetamise võistluse võitja Eestis

Neljapäeval, 19. veebruaril, annab Tallinnas seminari prantslane Benoit Marie (28), kes on kõige ekstreemsemaks peetava soolo-ookeanipurjetamise võistluse Mini Transat võitja. Seminar algab kell 19:00 Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus restoranis Foody Allen. Lisaks Marie’le räägivad ka Eesti soolo ookeani võistluspurjetajad. Ürituse peakorraldajateks on Kalevi Jahtklubi ja Solo Ocean Racing Team Estonia, läbiviijaks purjetaja ja näitleja Erki Laur.

Mini Transat on võistlus, kus purjetajad inimvõimeid proovile pannes kihutavad üksinda tillukese purjepaadiga Prantsusmaalt üle Atlandi Ookeani Kariibidele. Keelatud on elektroonilised kaardid ja väline abi – ainus, kellele saad loota, oled sina ise. Suurbritannias on see võistlus tema ohtlikkuse tõttu keelatud.

Benoit Marie on alaga tegelenud lapsest saadik ja osalenud ookeanipurjetamises nii purjetaja kui insenerina. Lisaks Prantsusmaale on ta elanud Uus-Meremaal, kus aitas väljatöötada uut ookeanide Ferrarit. Eestisse armus ta siinse jääpurjetamise tõttu. “Ma olen hull kiiruse järele ja lummatud Eesti jääpurjetamisest – kavatsen siin oma senise kiirusrekordi üle lüüa!” lisas Benoit Marie. Lisaks kogemustele, räägib Marie ka tulevikust, kus paadid vee kohal lendama pannakse.

Seminari annab Marie koos kahe eestlasest soolopurjetajaga, kes Mini Transatiks valmistuvad. Jaanus Tamme (41) on alaga tegelenud 10 aastat ja Martin Rääk (33) 3 aastat. Mõlemad mehed on läbinud kvalifikatsiooni ja treenivad võistlusteks Biskaia lahel ja Vahemerel.

Seminar on avatud kõigile, pileti hind on 5€ ja lisainformatsiooni saab kõneisikult või Facebookist https://www.facebook.com/events/1525975667684761/

www.benoitmarie.com
www.jaanustamme.com
www.martinraak.com
www.minitransat.fr

Lisainfo:
Indrek Ilves
Kalevi Jahtklubi
+372 505 2526
indrek@kjk.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga