Skip to content

Teise klassi õpilased avastasid mere võlusid

Tekst: Triinu Putnik (Saarte Hääle artikkel)

Juba 7. aastat järjest, mai kolmel nädalal oli Nooruse kooli 2. klassi õpilastel võimalus osaleda põnevas ja liikuvust täis liikumisõpetuse tunnis, kus keskenduti vee peal liikumisele. Selles erilises tunnis tutvustati lastele purjetamist ja aerutamist, avades nende silmad vee seiklustele.

Purjetamisõpetuse lõpuks said kõik õpilased koos oma peredega tutvuda põhjalikumalt Saaremaa Merispordi Seltsi tegevustega. 31. mai hommikul täitus Kuressaare jahisadam elevusega, kui õpilased koos vanematega said kogeda erinevaid veesõidukeid ning proovida neil veepinnal liikuda.

Päeva peamine eesmärk oli innustada lapsi jätkama purjetamishuvi ka peale koolitundide lõppu. Õpilased tutvusid lähemalt kaatrite ja suuremate purjekatega ning käisid nendega isegi kaugemal merel seilamas.

Nooruse kooli juht Marit Tarkin väljendas oma rõõmu sellise ettevõtmise üle, öeldes, et see on väikesele saarlasele hindamatu väärtusega. Ta avaldas südamlikku tänu kõigile treeneritele, kes aitasid kaasa nende tundide läbiviimisele, ning Saaremaa Merispordi Seltsile nende pühendumuse eest.

Samuti tänas ta Juhan Kolka koolipoolse organiseerimise eest ning lapsevanemaid nende usalduse eest kooli vastu. Koolijuht loodab, et selle väärt ettevõtmise tulemusena leiab tee Nooruse kooli juurde rohkem noori purjetajaid.

See kordumatu kogemus ja avastusretk merespordi maailmas on mõjutanud õpilasi sügavalt ning jätnud neile meeldejäävad mälestused. Nooruse kool jätkab õpilastele uute ja põnevate võimaluste avamist, püüeldes kvaliteetse hariduse poole ning julgustades neid järgima oma huvisid ja kirgi.

Kuressaare Hariduse kooli õpilased ja nende pered said kolmapäeval osa põnevast praktikapäevast, mis tutvustas neile purjetamise maailma. Usume, et perekonnad mängivad olulist rolli õppimisel ja koos tegutsemisel ning seetõttu otsustati korraldada üritus, mis kaasaks nii õpilased kui ka nende vanemad.

Praktikapäev leidis aset Saaremaa kaunis Kuressaare jahisadamas, kus osalejad olid ümbritsetud mere lummusest ja meretuulte jahedast õhust. Õpilased said koos oma peredega nautida päeva täis seiklusi ja avastusi.

Päeva eesmärk oli tutvustada purjetamist kui harrastust ja õppida selle ala põhitõdesid. Koos tehti lastele sõitu ja jagati omi kogemusi. Õpilased ja nende pered said proovida erinevaid veesõidukeid, õppida purjeid reguleerima ja kogeda tõelist mereseiklust.

Praktikapäev oli suurepäraseks võimaluseks nii lastele kui ka vanematele lähedasemaks saada purjetamise ja merega. Nad said koos õppida, koos lõbutseda ja koos kogeda adrenaliiniküllast seiklust. Ühiselt veedetud aeg loob erilisi mälestusi ja tugevdab perekondlikke sidemeid.

Purjetamine on mitmekülgne tegevus, mis arendab mitte ainult füüsilisi oskusi, vaid ka meeskonnatööd, vastupidavust ja enesekindlust. See pakub võimalust sukelduda looduse ilu ja mereseikluste maailma ning avastada uusi väljakutseid ja võimalusi.

Kuressaare Hariduse kooli praktikapäev purjetamisega näitas, kuidas haridus ja perekondlik ühtsus saavad käia käsikäes, luues unustamatuid kogemusi ja õppimisvõimalusi.