Skip to content

Vanade Kalade regatt 2022

17.septembril kogunes hulk endisi noorpurjetajaid Kuressaare Jahisadamasse, et Aivar Lausi eestvedamisel maha pidada legendaarne Vanade Kalade Eesti Meistrivõistlused 2022 optimist klassis.

Regatt sai alguse endise noorpurjetajate treeneri Aivar Lausi algatusel 1995 aastal toonases Nasva Jahtklubis. Peale 12 aastast pausi see taaselustati. “Esimene regatta üle aastate, et saame sõbrad taas kokku ja vaatame kuidas läheb” võtab Aivar ise selle algatuse kokku.

Sellel aastal osales 18 meest ja 3 naist. Mehed olid jagatud kahte gruppi – kerged ja rasked.

Raskete kaalus võitis Tarmo End, kes oli viimati optimist paadis 2004 aastal siin samas Vanade kalade regatil. “Purjetamine on kui jalgrattasõit, mis korra selgeks saanud, see enam meelest lähe, ainult jalad ei tule enam järgi, ei painud nii palju nagu varem,” võttis Tarmo oma päeva kokku.

Kergete kaalus võitis Aksel Artus, kes sai sellel võistlusel võistelda esmakordselt. Väikese poisina ta juba mõtles, et kunagi saab ka tema sellel võistlusel osaleda ja auga välja teenida tiitli Vana Kala. Nii ka oli.

Naistest võitis Pärnu Purjespordikooli treener Elise Umb, kes sai kõiki neid oskusi rakendada, mida ta oma treeningutel oma õpilastele õpetab ja tuleb välja, et need peavadki paika, et võitja olla 😉

Elise Umb I koht (naised)

Laupäev oli Kuressaare Jahisadam täis endisi purjetajaid, meresõpru, Saaremaa Merispordi Seltsi liikmeid, noorpurjetajaid ja linnarahvast, kes kõik tulid kaasa elama võistlejatele. Nalja, naeru ja melu jagus õhtuni.

Kui hommikul oli ilm pisut vihmane, siis võistluse ajaks vihm kadus. Tuult küll pisut nappis, aga meie Vanad Kalad said sellega siiski suurepäraselt hakkama. Tuulega purjetada oskab igaüks, aga katsu sa ilma tuuleta seda teha, see on juba tõeline oskus 😉

Auhinnalaud oli külluslik. Ilma super ägedate sponsoriteta ei oleks meil õnnestunud kingikotti pakkida selliseid uhkeid auhindasid nagu sellel võistlusel seda oli ja sõitude vahepeal pakkuda võistlejatele kosutavaid suupisteid.

Suured suured tänud Saare Kala, Pähkla, Goldfish, Saart Hääl, Valjala Tööpada, Duschy, Vätta Puit, Tridens, kauplus Jahimees.

Mega suured kummardused Aivar Lausile, et sa taaselustasid ühe legendaarsema regati ja loodame, et see saab taaskord traditsiooniks.

Aitäh kõik võistlejad, et te leidsite peale pikka ja tihedat purjetamissuve aega võistlema tulla ja suured tänud kõikidele abilised, kes te aitasite sellele päevale kaasa, mis kujunes just selliseks nagu see oli.

Ilusat suve lõppu ja kohtume juba Vanade Kalade Eesti Meistrivõistlustel 2023 optimist klassis 😉