Skip to content

Algavad Saaremaa karikavõistlused

Eeloleval nädalavahetusel kogunevad Roomassaarde Saaremaa karikavõistlustele RS Feva ja 29er klasside purjetajad, et jätkata heitlust läbi hooaja vältava Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja võidu nimel.

Tänavuse Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja teeb eriliseks uus võistlusformaat: igal etapil peetakse kõigi sportlaste osavõtul suured laevastikusõidud tavapäraselt merel, kuid pühapäevased vaatemängulised finaalsõidud parimatele toimuvad kalda lähedal lühirajal ning on pealtvaatajatele kuival maal lihtsalt jälgitavad. Finaalsõitudele on ka otsekommentaar ning kommentaatoritele saab esitada oma küsimusi. Seega on see hea võimalus tulla kogu perega mõnusalt pühapäeva veetma ning teha purjetamisega veidi lähemalt tutvust.

Reedest pühapäevani on plaanis purjetada kuni 9 fliidisõitu, alates viiendast sõidust arvatakse iga sportlase halvim tulemus seeriast maha. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Hõbefinaali tulemus määrab regati lõppkohad 5.-10. kohani ning kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht.

Saaremaa karikavõistlused korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Kuressaare linna, AS-i Saarte Liinid ja Roomassaare sadama ning Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistlused avavad reedel kell 13:00 Roomassaare sadamas AS-i Saarte Liinid juhatuse liige Jaanus Tamkivi, Saaremaa Merispordi Seltsi kommodoor Margus Männik ja Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas.

Esimese fliidisõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15, laupäeval on fliidisõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval fliidisõidud algusega kell 11 ning finaalsõidud, mille käiku sadamas kommenteerib Kalev Vapper, algusega kell 14.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga