Skip to content

Heiti Rebase regati võitis Katarina Jee

Laupäeval avasid Seltsi liikmed avamerepurjetamise võistlushooaja Heiti Rebase mälestusregatiga, kus seekord osales neli võistkonda.

Esimese koha saavutas Katarina Jee (kapten Mart Tamm), teisena jõudis finišisse Elli (Margus Hiet) ja kolmas oli Liliann (Margus Beljakov).

Heiti Rebane oli legendaarne purjetamistreener, kes tegeles noortele purjetamisõpetuste andmisega peamiselt nõukogude perioodil. 18 aastat noortele merelkäimist õpetanud mees võimude pidevast vastuseisust ei hoolinud. Ta on öelnud, et miilitsa ja piirivalve vahelesegamine oli tavaline, sest nad ei tahtnud, et poisid merele saaks. “Majorid ja polkovnikud käisid pidevalt optimiste üle lugemas,” täheldas ta. Tema käe all on sirgunud paljud praegused tegevpurjetajad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga