Skip to content

Katarina Jee sihib kolme riigi meistritiitleid

Valitsev Saaremaa avamerepurjetamise karikavõitja ja enim välisvõistlustel osalev Saaremaa Merispordi Seltsi jahi Katarina Jee meeskond on seadnud endale selleks hooajaks ambitsioonika eesmärgi: tulla kõigi kolme Balti riigi meistriks avamerepurjetamises.
„Tegelikkuses ei ole kõik nii lihtne ja oleme rahul, kui saame esikolmikusse,“ tõdes Beneteau First 34.7 tüüpi jahi kapten Mart Tamm. Taoline otsus tehti tema sõnul tingituna ka meie regiooni avamerepurjetamise kalendrist.
Ta selgitas, et algselt sooviti sõita Läänemere suurimat regatti Gotland Rundti, kuid siis ei jõuaks omakorda ajaliselt Watergate ja Muhu väina regatile.


„Muhu Väin, mis on samal ajal ka Eesti meistrivõistlused avamerepurjetamises, on muidugi meie jaoks kõige tähtsam regatt,“ kinnitas kapten, kes juhtis oma jahi eelmisel aastal Muhu väina regatil III võistlusgrupis neljandale kohale. Katarina Jee Eesti meistritiitli võimaluse tõenäolisust toetab ka fakt, et eelmisel aastal oldi Eesti avamerepurjetamise karikasarjas hõbedal.
Leedu meistrivõistlustest osavõtuga on Tamme sõnul päri kogu meeskond. Katarina Jee on sellel võistlusel ka tiitlikaitsja. Ning kolmandaks minnakse esmakordselt ka Läti meistrivõistlustele. See tingib omakorda selle, et samal ajal toimuvatel Saaremaa meistrivõistlustel nad sel aastal kaasa ei tee.


„ Hooaeg on lühike ja mitmed võistlused kattuvad ajaliselt, seetõttu ei jõua võistelda kõigil huvitavatel võistlustel,“ märkis Tamm.
Katarina Jee hooaja algus kuigi roosiline pole olnud. SMS karikasarjas pole eelmise aasta ülekaalukad võitjad kahel esimesel etapil võidurõõmu maitsta saanud. „Hooaeg ei ole tõepoolest hiilgavalt alanud. Loodame, et saame jahi hooaja arenedes kiiremini liikuma ja tuuled oleksid meile soodsad,“ uskus kapten Tamm, et tähtsateks võistlusteks on asjad muutunud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga