Skip to content

Kristo Õunap võitis Saaremaa Merispordi Seltsi regati

Pühapäeval lõppenud Saaremaa Merispordi Seltsi regatil, mis ühtlasi oli ka Eesti Olümpiapurjetamise karika avaetapp, olid purjetajad pisut hädas tuulega, mis alates päeva teisest stardist keerutama hakkas, ega lubanudki Zoom8-l ja Optimistil pidada rohkem võistlussõite.

Saarlaste parimana võttis regati ja seega ka karikaetapi võidu Zoom8 klassis sõitev Kristo Õunap.

Kolme päeva kestel tõusvas joones sõitnud Õunap suutis esikoha vormistada täna peetud ainsa sõiduga, mille ta võitis. Tema põhikonkurent, valitsev tüdrukute Euroopa meister Kätlin Tammiste (ROPK), lõpetas sõidu neljandana ja langes üldkokkuvõttes teiseks.

Eelmise aasta sama paadiklassi Eesti parim sõitja Õunap tunnistas peale regatti, et esimene päev läks tuule nahka. „Vaikne tuul mulle ikka ei sobi,“ tõdes ta ja ütles, et parimad tuuled on tema jaoks sellised mis puhuvad stabiilselt 7-8 m/s.

Selliseid pakkus SMSi regatt just teisel päeval. Teisel päeval kahe sõiduvõidu kõrvale teenitud neljanda koha kohta ütles ta, et tegi liidrikohal olles väikese valearvestuse ja kaotas paati veest tühjaks kühveldades mitu kohta. „Oma lollus,“ ütles Õunap, kes viimasele päevale läks vastu teiselt kohalt ning suutis ainsa peetud sõidu võiduga esimeseks tõusta.

„Jälgisin konkurente, proovisin lihtsalt oma sõitu sõita ja see õnnestus,“ rääkis Õunap kolmanda päeva kohta. Õunap tõdes, et koduse regati võit oli ka magus revanš kevadel Austrias peetud Zoom8 EM-l saadud kaotuse eest kodustelt konkurentidelt.

Õunap arvas, et suurim edasiminek on tal olnud stardiprotseduuris, kus ta enda sõnul ei jälgi enam nii palju kohtunike stardisignaali vaid omaenda kella, mis annab talle võimaluse end täpsemini stardiliinile sättida.

Zoom8 klassis oli Hardo Niit 6., Ardo Hansalu 7. ja Sander Puppart 10.

Optimistil sõitis Martin Õunap täna küll välja 2. koha, kuid kokkuvõttes hõivas ta 5. positsiooni. Võitis Markus Lilienthal Tallinnast. Tüdrukutest esines hõbemedali vääriliselt Marie Pihlas.

Laseritel sai täna peetud siiski kaks võistlussõitu.

Laser 4,7-l andis Henri Lepik kõva lahingu regati võitnud Taavi Valter Taveterile Pärnust. Siiski tänase eksimuse tõttu märgis tuli liidrikohalt teiseks taanduda.

Ainult SMSi regati arvestuses võisteldi ka Laser Radial klassis. Seal olid parimad Rene Riim, Siim Ots ja Rimo Timm.

Treener Kristiina Klaosi sõnul võib hindeks panna rahuldava. Tema arvates oli Kristo Õunap igati tubli ja ka Lepik, kes kaotas esikoha vaid ebaõnne tõttu. Optimistid oleks tema hinnangul pidanud siiski esinema paremini. „Eks parema tulemuse nimel tuleb tööd teha,“ märkis ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga