Skip to content

Liina Kolk Euroopa meistrivõistluste pronksil

RS Aero klasside Euroopa meistrivõistlused toimusid 19.-23.augustini Itaalias Malcesines, Garda järvel kus võisteldi kolmes erineva purjesuurusega klassis. Väikseima purjega Aerol sai Seltsi liige Liina Kolk kolmanda koha ning oli naistest parim.

Võistlusolud olid Gardale omaselt suurepärased – õhutemperatuur enamasti üle 30 kraadi, soe vesi, päikesepaiste ja piisavalt tuult. Ehkki mitmel päeval tuli paar tundi kaldal või järve peal oodata tuule tugevnemist või vaibumist, õnnestus korraldajatel siiski ära pidada viie päeva jooksul kõik 12 planeeritud võistlussõitu.

RS Aero 5 klassis krooniti veenva ülekaaluga Euroopa meistriks noor ungarlane Attila Banyai 22 punktiga, kellele järgnesid hõbedal inglane Andrew Frost 36 punktiga ja kolmandana Eestit esindanud Liina Kolk 41 punktiga, olles ühtlasi parim naiste arvestuses. Liina Kolki kommentaar: „Õnnestus oma kontole saada 3 sõiduvõitu ja lisaks kolm sõitu lõpetada 2. positsioonil. Olen ise tulemusega väga rahul. Läksin viimasele võistluspäevale vastu küll 2. kohalt, kuid olen siiski rõõmus, et vaatamate inglaste tiimi suurele survele õnnestus kolmandale poodiumikohale püsima jääda. Hästi õnnestusid just tugevama tuulega sõidud, kuid heameelt tegi see, et suutsin ka vaiksemates oludes võrdväärselt konkureerida. Kripeldama jäävad paar taktikalist viga mõne sõidu startides, mis Garda oludes määravad suuresti edasise sõidu käigu.”

Teine antud klassis osalenud eestlanna Silvia Johanna Haavel lõpetas regati tubli 16. kohaga. RS Aero 5 klassis oli meistrivõistlustel osalemas 32 sõitjat 11st riigist.

RS Aero 7 klassis läksid Euroopa meistrivõistluste poodiumikohad jagamisele inglaste vahel. Meistriks krooniti Peter Barton, kellele järgnesid kaasmaalased Craig Williamson ja Jack Hopkins. Eestit esindanud Ants Haavel lõpetas regati 12.kohal, kusjuures just tema sooritus viimase võistlussõidu viimasel rajaosal (finišikrüssus) otsustas Euroopa meistritiitli saaja. Võistlejaid oli Aero 7 klassis rajal 63.

Tulemused

Võistluste koduleht

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga