Skip to content

Monotüüp XV Euroopa meistrivõistlustelt eestlastele pronksmedalid

Esialgse plaani kohaselt Saaremaal toimuma pidanud, kuid siit jääpurjetamiseks sobilike tingimuste puudumise tõttu Poola üle viidud  Euroopa meistrivõistlused peeti maha möödunud nädalal Niegocini järvel väga soodsates ilma- ja jääoludes.

EMi kaheksast võistlussõidust said Vello Jürjo ja Andres Laul ühes võidu ning veel neli õnnestus lõpetada kolmandana finišisse kihutades. Tubli seeria andis võistkonnale kokkuvõttes 26 tiimi hulgas pronksmedalite väärilise tulemuse.

Ülejäänud Eesti meeskondadest mahtusid esikümnesse veel Ants Haavel ja Marko Pomerants 7. ning Veljo Heinmets ja Andrias Sillaste 10. kohaga. Juhan Kolk ja Andres Haavel said 13., Ott Kolk ja Rando Kesküla 15., Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi 17., Priit Saarlaid ja Taavi Välisson 18. ning Kaarel Trei ja Peeter Heinmaa 20. koha.

Euroopa meistriteks tulid tänavu rootslased Bernhard Rost ja Tore Lewander ning hõbedale sõitsid end venelased Vadim Bikler ja Alex Vostronosov.

Samas võistluspaigas paralleelselt peetud Balti karikavõistlustel osutusid kolme võistlussõidu kokkuvõttes eestlastest parimateks 5. koha saanud Veljo Heinmets ja Andrias Sillaste. Juhan Kolk ja Andres Haavel tulid 8., Ott Kolk ja Rando Kesküla 10., Ants Haavel ja Marko Pomerants 11., Vello Jürjo ja Andres Laul 13., Kaarel Trei ja Peeter Heinmaa 16., Priit Saarlaid ja Taavi Välisson 19. ning Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi 23. kohale. Balti Karika võitsid 26 meeskonna konkurentsis venelased Igor Bolshakov ja Gennady Malyshev rootslaste Bernhard Rosti ja Tore Lewanderi ning venelaste Vadim Bikleri ja Alex Vostronosovi ees.

Monotüüp XV tüüpi jääpurjeka konstrueeris 1932. aastal Haapsalus baltisakslane Erik von Holst. Seekordsed Euroopa meistrivõistlused olid järjekorras 20.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga