Skip to content

Monotüüp XV karikavõistlused sel nädalavahetusel Roomassaares

Sel nädalavahetusel toimuvad Roomassaare sadama lähedal Eesti karikavõistlused ja Erik von Holsti karikavõistlused jääpurjekaklassis Monotüüp-XV.

Selle aasta talv on võimaldanud jääpurjetada erakordselt pikalt. Jaanuari esimesest nädalavahetusest alates on korraldatud lisaks Euroopa meistrivõistlustele veel kuus erinevat tiitlivõistlust (Läänemaa MV, Lahtised Kalevi Jahtklubi MV, Tallinna MV, Balti karikavõistlused, Saaremaa MV, Eesti MV).

Eesti karikavõistlustel ja ErikVonHolst Karikavõistlustel asuvad stardisirgele vastsed Euroopa Meistrid Bernhard Rost / Tore Lawender Rootsist. Nendele pakuvad konkurentsi Poola, Venemaa ja Eesti tippjääpurjetajad, nende hulgas mitmekordne Euroopa meister Vadim Bikhler Venemaalt ja meie oma kohalik staar-ekipaaž Vello Jürjo/Andres Laul.

Võistluste peakorraldaja Juhan Kolki sõnul niipalju osalejaid kui Euroopa meistrivõistlustel starti ei tule. Hea märk on aga see, et Saaremaad peetakse hinnatud jääpurjetamise paigaks ning siia tullakse alati meeleldi võistlema.

ErikVonHolst Karikavõistlustega meenutatakse Monotüüp-XV jääpurjekaklassi konstrueerijat Erik von Holsti. Erik von Holst sündis 30. augustil 1894. aastal Vaivara vallas baltisakslaste perekonda. Ta oli kuulus purjetaja ja jahtide konstrueerija, kes esindas purjetajana Eestit Monotüüp klassis 1936. aastal toimunud suveolümpiamängudel. Kõige kuulsam tema poolt konstrueeritud jääpurjekaklass Monotüüp-XV (1932. a) on aktiivselt tegev klass ka tänapäeval.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga