Skip to content

Monotüüp XV purjetajad tegutsevad

Ilmastik on jääpurjetajatel lubanud igal nädalavahetusel sõita, siin väike ülevaade Monotüüp XV sõitjate tegemistest.

5.-6. jaanuaril leidus kena jää Pärnu rannas Sunseti all.  Peetud said Läänemaa meistrivõistlused.

Läänemaa MV jääpurjetamises 2013,Pärnus
klass Monotüüp-XV tulemused. 

IC8(5)421111Kokku 10 punktiAntsHaavel-AndresLaul
IIC71144(4)22Kokku 14 punktiJuhanKolk-ErkiRiim/JannoHool
IIIC12221334(4)Kokku 15 punktiOttKolk-MeelisSaarlaid
IVC45(3)332233Kokku 16 punktiPriitSaarlaid-TaaviVälisson

I sõidu video:

12.-13. jaanuarini pidid toimuma Pärnumaa meistrivõistlused, aga kuna kehvade jääolude tõttu lükkasid pärnakad teadmata ajaks võistlused edasi, leidsid saarlased Orissaarest ikkagi sobiva jääareeni ja sõitsid 3 monotüübi-XV (C5-Meelis Saarlaid, C7-JuhanKolk/AndresLaul, C8-AntsHaavel/MarkoPomerants) ja 2 DNiga (RistoRiim ja MihkelŠešterikov) ühistreeningu egiidi all.

19.-20. jaanuarini oli kavas purjetada Tallinna meistrivõistlused Saaremaal Nasval, aga kahjuks puudus tuul, DN sõitjate kannatus katkes pühapäeva lõunal ja nad pakkisid asjad kokku, kuid poole kolme ajal pealelõunal saabus hetkeline (umbes 45 minutit) maabriis, mis lasi monotüüpidel täiega kihutada ja paar võidusõitugi pidada. Sõitjateks olid:
C5-Meelis Saarlaid,
C6-Veljo Heinmets alias Käke
C7-Juhan Kolk/Andres Laul
C8- AntsHaavel/Marko Pomerants
C45-PriitSaarlaid/Taavi Välisson

Eeloleval nädalavahetusel loodame jää jätkumist Nasval, et uuesti omavahel mõõtu võtta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga