Skip to content

Monotüüp-XV purjetasid Wellfesti karikale

Seoses Spaaremaa Wellfest 2014 heaolufestivali käimasolevate nädalatega Saaremaal, purjetasid Monotüüp-XV jääpurjetajad 1.-2. märtsini Orissaares Spaaremaa Wellfest karikale.

Võistlutules olid kuus meeskonda, nende hulgas ka kaks uut Monotüüp-XV klassi jääpurjekat, mille olid valmistanud jääpurjetajad Indrek Aavik ja Ott Kolk.

Jääolud olid ideaalilähedased – paksus 25 cm ja sile. Tuul puhus 3-5m/s. Teisel päeval kimbutas võistlejaid tihe udu, mistõttu võistlupäev jäi 3 võidusõidu pikkuseks. Kokku peeti siiski 8 võistlussõitu.

Kokkuvõttes võitsid Juhan Kolk – Ants Haavel, teise koha said Ott Kolk – Olev Oolup ning kolmanda Meelis Saarlaid – Urmas Kruusmägi.See oli hea treening ja ettevalmistus Euroopa ja maailmameistirvõistlusteks, mis toimuvad 9.-15. märtsil Rootsis Östersundi linna lähedal Storsjöni järvejääl. Eestit esindavad seal neli meeskonda:C-5 Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi (SMS)C-7 Juhan Kolk ja Andres Haavel (SMS)C-13 Ott Kolk ja Olev Oolup (SMS/HJK)C-14 Indrek Aavik ja Tanel Viljaste (SMS)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga