Skip to content

Noorpurjetajad saavad endale kaks RS Feva alust

Eesti Jahtklubide Liidu ja Vopak E.O.S. koostööprojekti tulemusel toodi Eestisse 18 paadist koosnev RS Feva klassi laevastik, millest Saaremaa Merispordi Selts saab endale kaks.

“Sai Tallinnas proovitud, täitsa OK,” kiitis alust Saaremaa Merispordiseltsi uus treener Jaano Kempo, kelle hinnangul on tegu lihtsa paadiga algajatele õppimiseks. “Teiste kahemehe paatidega võrreldes ei ole keerulisi süsteeme ja raskeid trimmimisi. Siin tõmbad aga purjed üles ja lähed merele harjutama,” lisas ta.

Kempo sõnul kuluvad uued alused saarlastele kindlasti ära, sest juba varakult saab kahekesi paadi peale. “Seal on tööjaotus. Kui üksi sõidad siis ka vastutad, kahemehe paadis saab ülesanded ära jagada. Tulevad paremad otsused ja võistlus muutub kiiremaks,” lausus Jaano Kempo.

Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas ütles, et erilist heameelt teebki see, et nüüd saavad noored kas või oma esimeses trennis kohe kahepaadis sõitma hakata, selle asemel et oodata, kuni nad olümpiaklassi 470 kasvavad.
RS Feva liitub ka olümpiapurjetamise Eesti karikasarjaga, kus noored saavad purjetamist proovida võistlustingimustes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga