Skip to content

Noorpurjetajad võitsid Marisega Muhu väina regatilt hõbemedalid

Saaremaa Merispordi Seltsi jahtidest jõudis pühapäeval Tallinnas lõppenud 54. Muhu väina regatil ja ühtlasi ka Eesti avamerepurjetamise meistrivõistlustel ainsana medalini jaht Maris kapten Rene Riimi juhtimisel.

LYS2 grupis võistelnud ja eranditult SMS noorpurjetajatest koosnenud meeskonnaga sõitnud Maris sai etappidel kohad 2-2-10-1-1-7-2 ning kogus 25 punkti. Esikoha sai hiidlaste jaht Marie (Mart Rätsepp) 20 punktiga ning kolmandaks jäi Marisega sama punktisumma kogunud pärnakate La Folie (Janno Simm). LYS2 grupis võistles 15 jahti. Marise hõbemedal on seda hinnatavam, et noored purjetajaid pole omapäi nii pikal regatil varem osalenud. Meeskonnas sõitsid lisaks Riimile veel Rimo Timm, Mihkel Šesterikov, Henri Lepik ja Siim Ots.

ORC2 jahtide seas sõitis ennast viiendaks Katarina Jee (Mart Tamm). Kolme Balti riigi meistritiitli võitmise plaani võtnud, kuid Eesti meistrimedalitest seega ilma jäänud meeskond sai sõitudes kohad 2-10-4-3-4-13-8. Selles grupis võistles 22 jahti.

ORC3 arvestuses sai 13 jahi seas 8. koha Centaur (Rain Riim). Centauri kohad olid sõitudes 3-6-5-14-7-8-8.

Enim saarlaste jahte sõitis 21 osalejaga ORC4 grupis, kus parimana sai 5. koha Mercurius Margus Tasa juhtimisel. Mercuriuse kohad olid 6-9-3-9-4-6-10.

Samas grupis sai 8. koha Tiia Maalinna juhitud Vesileenu (8-11-11-4-10-8-5). Kadri (Tanel Õun) sai 9. koha, sõitudes olid kohad vastavalt 7-8-6-7-11-10-12.

Grupi võistlejaterivi lõpetasid Jaanis Prii juhitud Cassandra (21-17-16-22-16-15-22) ja 21.koha saanud Lagle II (Ülari Velviste). Orissaare meeste jahi kohad sõitudes olid 19-20-21-14-22-17-17.

20 osalejaga LYS1 grupis sõitis neli saarlaste jahti. Parimana lõpetas viimasel etapil esikohapunktid teeninud ja üldkokkuvõttes 5. koha saavutanud Liliann (Margus Beljakov). Etappidel saadi kohad 3-14-4-21-11-8-1,5.

Tiit Sarapuu juhitud Sophia oli 7. kohal ja etappide tulemused olid neil 7-6-11-21-6-5-12.

Regatti hästi alustanud Pinta Guido Grassi juhtimisel pidi siiski regati lõpuks taanduma 8. kohale. Esimese etapi võidule lisandusid veel kohad 7-1-21-21-15-8.

Toivo Mati juhitud Zoo lõpetas pea nädal aega kestnud regati omas grupis 9. kohaga. Etappide kaupa sai Zoo kohad 6-8-7-21-13-12-7.

Selles grupis otsustas võitja praktiliselt regati neljas etapp kui seilati Virtsust Heltermaale. Hiiumaale jõudes mahtus grupi 20-st jahist ajaliimiiti vaid 2 ja ülejäänud said kirja viimase koha punktid. Need kaks jahti – Sylvia ja Merion jagasid omavahel ka klassi kaks esimest kohta.

54. Muhu väina regati näol oli tegu Eesti uue iseseisvusaja rohkeima osavõtjate arvuga regatiga, kus pea 700 purjetajat 109 jahil Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt läbisid nädala jooksul distantsi Pärnu-Roomassaare-Virtsu-Heltermaa-Tallinn.