Skip to content

Purjetamise Eesti karikasari sai Saaremaal avastardid

Täna seilati Roomassaares Saaremaa Merispordi Seltsi regatil avatuks tänavune EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasari. Oma oskusi paneb võistlusel proovile 117 purjesportlast.

Roomassaares oli täna sooja veidi üle 10 kraadi, taevas enamjaolt pilves ning puhus edelatuul kiirusega 4-6 m/s. Seega valitsesid soodsad purjetamistingimused, milles peeti edukalt ära kaks võistlussõitu.

Optimist klassi roolimeeste seas oli täna kõige tublim Kaarel Paal ESS Kalev Jahtklubist. Teisele kohale on hetkel asetunud Marcus Univer (Rein Ottosoni Purjespordikool), kolmandaks aga Keith Luur (Pärnu Jahtklubi). Tüdrukutest juhib Helen Ausman (KJK), kes on ühtlasi parim alla 13 aastaste arvestuses.

Klassis Zoom8 on esikohta hoidmas Marie Pihlas Saaremaa Merispordi Seltsist Jakob Haudi (ROPK) ja Markus Lilienthali (ROPK) ees.

Laser 4.7 paadiklassis on liidriks Mihkel Šesterikov (SMS), järgnemas Mikael Ristmets (ROPK) ning Maris Seersant (Tallinna Jahtklubi).

Karikasarja arvestuse väliselt võistlevas Laser Radial klassis juhib Tavo Annus (ROPK). Teiseks on positsioneerunud Georg Haud (ROPK) ja kolmandat kohta hoiab lätlane Madars Alvikis.

Võistlejaid on Optimistil 56, Zoom8-l 36, Laser 4.7-l 11 ja Laser Radialil 14.

Saaremaa Merispordi Seltsi regatt kestab pühapäevani. Laupäeval on sõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval kell 11. Võistluse korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Kuressaare linna, AS-i Saarte Liinid ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga