Skip to content

Roomassaares on piisavalt jääd Eesti meistrivõistluste korraldamiseks

Kui eelmisel aastal leidsid Saaremaa jääpurjetajad Nasva lähedal merejääl ideaalse koha, kus korraldati Euroopa meistrivõistlused DN klassi jääpurjekatele, siis nüüd on samad mehed leidnud Roomassaares koha, kus eeloleval nädalavahetusel peetakse Eesti lahtised meistrivõistlused.

“Venelased tulevad juba neljapäeva õhtul kohale, rootslased on tulemas, lätlased kindlasti,” rääkis Euroopa meistrivõistlustel Monotüüp XV klassis pronksmedali võitnud Roland Pildre. Tema sõnul kannab see võistlus veel Eesti kodakondsusega hollandlase Erik von Holsti mälestusvõistluste nime. See mees ongi Monotüüp XV jääpurjeka looja.

Möödunud nädalavahetusel peeti samas kohas Roomassaares maha maakonna lahtised meistrivõistused jääpurjetamises.

“Eestis pole praegu mujal nii head jääd nagu siin, kus jääpurjetamise võistlusi korraldada. Seepärast teeme sel aastal need Roomassaare lähistel ära,” lubas Pildre.

Autor: Veljo Kuivjõgi, Meie Maa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga