Skip to content

Saaremaa Merispordi Selts lõpetas purjetamishooaja

Seltsi liikmed ja külalised lõpetasid pidulikult purjetamishooaja. Autasustati parimaid ja tehti kokkuvõtteid möödunud hooajast.

Purjetajad alustasid aastat, nagu ikka, jääpurjetamisega.
Särava esituse tegi Georg Paomees, kes Poolas toimunud Euroopa meistrivõistlusel jõudis klassis Ice-Optimist pronksmedalile. Samas peetud maailmameistrivõistlustel saavutas ta 4. koha ning Pärnu lahel toimunud Eesti meistrivõistlustel 1. koha. Tublisti esines ka Artur Ader, kes mõlemal tiitlivõistlusel oli 7.

DN-klassis pälvis Daniel Rüütel nii maailma- kui Euroopa meistrivõistlustel 5. koha ning Eesti meistrivõistlused lõpetas ta hõbemedalil.

Seltsi liikmed osalesid aktiivselt Eestis toimunud Monotüüp-XV Euroopa meistrivõistluste korraldamisel. Samas saavutasid Ott Kolk ja Juhan Kolk sõitjatena 4. koha.

Purjetamise svertpaadiklassides koosnesid Eesti meistrivõistlused erinevates klassides mitmest erinevast võistlusest läbi hooaja.
Hästi suutsid erinevate oludega kohaneda Laser Radialil purjetajad – Eesti meistriks tuli Silver Vahstein, teise koha saavutas Peeter Kaju ning 4. oli Daniel Rüütel.

Tublid olid ka Optimist-klassi sõitjad. Eesti meistrivõistluste kokkuvõttes oli saarlasi esikümnes neli – Rico Robert Alliksoon 5., Henri Lember 6., Kaur Vesberg 8. ja Artur Ader 10. U12 arvestuses oli Karl Koppel 4. Selles klassis osales võistlustel 113 noort purjetajat.

Saare maakonna meistriteks tulid: Optimistil – Henri Lember, Zoom8-l – Jason Mäeots, Laser Radialil – Silver Vahstein.

Ajaloolise tulemuse tegid Laser-klassi purjetajad Saarte mängudel, kus võideti kolm individuaalset medalit. Klassis Laser Radial sai Silver Vahstein kaela hõbe- ning Daniel Rüütel pronksmedali, laser Standardil seilas Peeter Kaju samuti pronksmedali vääriliselt. Koos Joosep Lausiga, kes oli Laser Standardil 7. saavutati meeskondlik esikoht.

Lisaks osaleti mitmetel võistlustel ja laagrites nii Eestis kui piiri taga.
Kõige nooremad purjetajad võtsid aktiivselt osa LHV-sarja võistlustest, mis toimusid Pärnus, Saadjärvel ja Pirital ning lustisid Kuressaare merepäevade regatil.

Jätkuvalt on Seltsil hea koostöö Saaremaa Sporikooli ja Kuressaare Gümnaasiumiga. Koolitunni raames on sel aastal purjetamisega kokku puutunud juba üle 150 lapse. Lisaks on treenerid viinud läbi erinevaid purjetamise tutvustamise üritusi ning spordipäevi. Kevadel viis Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide liiduga Roomassaares läbi Saaremaa Merispordi Seltsi regati – Eesti meistrivõistluste etapi klassides Optimist, Zoom8 ja Laser 4,7.

Avamerepurjetamises toimus Saaremaa Merispordi Seltsi karikasarjas kuus regatti ja seitse kolmapäevakut. Karikavõistluste kokkuvõttes olid suurematest jahtidest parimad Elli (kapten Margus HIet), Katarina Jee (Mart Tamm) ja Cassandra (Jaanis Prii), väiksematest võitis Lote (Rando Salu).
Häid tulemusi saavutasid Seltsi jahid ka Muhu väina regatil. SMS/KJK lipu all seilav Evelyn III (Kristen Pugi) võitis ORC2 grupi, Lagle III (Ülari Velviste) oli 4. ORC3-s. Hõbemedali vääriliselt esineti kolmes grupis – ESTLYS 1-s saavutas teise koha Katarina Jee (Mart Tamm), ESTLYS 2-s Centaur (Risto Riim) ja ESTLYS 3-s Lote (Rando Salu).
Seltsi liikmed osalesid kolme võistkonnaga vastloodud purjetamisliiga sarjas ning on sealt saadud kogemusega igati rahul. Siinkohal on paslik tänada idee autorit ja sarja algatajat Madis Ausmani.

Seltsi liikmed on häid tulemusi toonud ka mujalt maailmast.
Liina Kolk saavutas RS Aero5 Euroopa meistrivõistlustel Itaalias kolmanda koha, olles parim naiste arvestuses. Pronksmedali võitis Liina ka Suurbritannia meistrivõistlustel Šotimaal.
Anre Nõmme tuli Hispaanias toimunud Parapurjetamise MMil klassis 2,4mR kahenksandaks.
Horvaatias toimunud avamerepurjetamise ORC klassi maailmameistrivõistlustel saavutas jaht Sugar 3. ORC C grupis meistritiitli, meeskonnas oli tegev ka Seltsi liige Siim Ots.
Gulf of Riga Regattal saavutas ORC grupis esikoha Jazz Risto Riimi juhtimisel nign LYS2 grupis folkboot Castor Joosep Lausiga roolis.

11. juulil alustas Kroonlinnast teekonda Saaremaa Merispordi Selts lipu all sõitev purjelaev „Admiral Bellingshausen“, et tähistada 200 aasta möödumist Antarktika avastamisest Saaremaal sündinud Vene admirali Fabian Gottlieb von Bellingshauseni poolt. „Admiral Bellingshauseni“ meeskonnas seilavad mitmed Seltsi liikmed ja auliikmed – Meelis Saarlaid, Tiit Pruuli, Indrek Lepp jt. ning ka kommodoor Priit Kuusk.

Saaremaa Merispordi Selts oli möödunud hooajal Kuressaare sadama operaator. Sadamas tegutseb ka suurepärane restoran „Hafen“, kuhu olete alati oodatud.

Täname toetajaid:
Baltic Workboats, Roomassaare Sadam, Saarte Liinid, SL Marinas,
Kuressaare Soojus, Vätta Puit, Saare Kalur, Saare Kütus, Saaremaa
vald, Veho Eesti, Saare Selver, Amserv Grupp, Saaremaa Spordiliit,
Eesti Jahtklubide Liit, Saaremaa Spordikool, Kultuurkapital, Tridens,
Saarte Koostöökogu, Eesti Noorsootöö Keskus, Anre Nõmme, Albert Rozin, Risto
Riim ja kõik noorsportlaste vanemad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga