Skip to content

Saaremaa Merispordi Seltsi sai uue auliikme

Saaremaal sündinud ja siin purjetamist alustanud ning avamerepurjetamises kahel korral maailmameistriks tulnud JaakJõgi sai Saaremaa Merispordi Seltsi auliikmeks.

1968. aastal Kuressaares sündinud Jaak Jõgi tuli Lutš-klassis mitmel korral Nõukogude Liidu juunioride meistriks ja 1987. aastal Klaipedas täiskasvanute meistriks. Samas klassis oli ta Eesti meister neli järjestikust aastat.

Jaagu toonane treener Fred Keert ütles, et käis Saaremaa Ühisgümnaasiumis, toonases Kingissepa 1. Keskkoolis õpilasi purjetama kutsumas. Jaak Jõgi klassist tuli purjetama palju poisse. Meelis Männik ja Priit Puppart näiteks, kes said samuti väga häid tulemusi ja purjetavad ka seniajani. Klassivend  Priit on mitmel tiitlivõistlusel purjetanud ka Jaagu meeskonnas. „Trenni tehti esialgu Toris ja siis Nasval. Jaak oli väga sihikindel ja visa poiss,“ meenutab toonane treener Keert.

Edasi kulges Jaagu võistlustee klassilt Finn klassile Laser Standard ja siis juba avamerejahtide kapteniks. Laser Standard klassis osales Jaak Jõgi kahel korral ka Saarte mängudel, tuues kodusaarele kuld- ja hõbemedali.

Jaak Jõgi tuli 2006. aastal klassis X-99 jahi Team Elion kaptenina maailmameistriks ja 2014. aastal jahiga  Forte  Kielis ORC maailmameistriks. Kuld toodi koju 57 laeva konkurentsis.

Jaak Jõgi töötas seitse viimast aastat AS-i Elion juhatuse liikmena. Kolleegid iseloomustavad teda kui ausat ja õiglast juhti.

Saaremaa Merispordi Selts kuulutas Jaak Jõgi oma auliikmeks 7. novembril, 2014. aasta purjetamishooaja lõpetamisel.

Seni on seltsi auliikmeteks valitud Lennart Alpstål, Kaarel Niine, Bruno Pao, Arvi Prei, Ants Tammleht, jahtlaev Lennuki meeskond koosseisus Mart Saarso, Meelis Saarlaid, Kaido Kama, Margus Kastehein, Tiit Pruuli ja Tiit Riisalo ning meie hulgast lahkunud Otto Tamm ja Heiti Rebane.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga