Skip to content

Saarlased tõid EMilt pronksi

Rootsis Hjälmareni järvel peetud kahemehe jääpurjeka Monotüüp-XV Euroopa meistrivõistlustel võitsid Veljo Heinmets ja Roland Pildre pronksmedalid. Tagasi Rootsimaalt jõudsid auhinnatud sportlased alles ööl vastu pühapäeva.

Üheksa võistlussõidu kokkuvõttes said Saaremaa Merispordi Seltsi esindavad Heinmets-Pildre 23 meeskonna seas kolmanda koha vääriliselt punkte, kõige esimene sõit õnnestus meestel ka võita ning esikolmikus finišeeriti veel kahel korral.

„Oleme medali piirimal sõitnud aastaid. Üritame igal aastal kõrgetele kohtadele rihtida, mõnikord õnnestub rohkem, mõnikord vähem “ tegi Heinmets eile kokkuvõtte.

Kuni viimase sõiduni oli medalikoht siiski küsimärgi all, tagant tulijad kaotasid mõne punktiga. Otsustava sõidu teine koht tagas saare merisportlastele siiski üsna kindla medalipeo. „Olime koguaeg enamvähem graafikus,“ ütles Heinmets. „Oleks viimane sõit päris metsa läinud, võinuks medal kaduda.“

Esikümnesse mahtus veel kaks saarlaste tiimi: Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi tulid kaheksandale ning Priit Saarlaid ja Taavi Välisson üheksandale kohale. Ka regati 12. kohaga lõpetanud Juhan ja Ott Kolk jääpurjetavad Saaremaa Merispordi Seltsi ridades.

Autor: Aldo Maksimov, Meie Maa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga