Skip to content

Selgusid Saare maakonna meistrid avamerepurjetamises

Reede hommikul kell kaheksa anti Roomassaare sadamast start Saare maakonna lahtistele meistrivõistlustele avamerepurjetamises.

Lätti Roja sadama poole starditi etteande stardiga, mis tähendab et aeglasemad, väiksema võistlusväärtusega jahid stardivad varem. Hommikune tuulevaikus ei suutnud esimesi startijaid kuidagi üle stardiliini puhuda ja startimine võttis mõnel jahil aega üle 15 minuti. Sõit Läti poole oli ilmataadil samuti täis üllatusi, kus tuulevaikus asendus ühtäkki tugevate tuuleiilidega, mis vaheldumisi tulid eri ilmakaartest.

Kiiremad olid sellel etapil suurematest jahtidest Katarina Jee (kapten Mart Tamm), Liliann (Margus Beljakov), Centaur (Mihkel Šesterikov) ja väiksematest jahtidest Kadri (Andres Haavel), Mercurius (Margus Tasa), Bluebird (Sulev Siigur).

Tagasisõit oli vabas ja suhteliselt stabiilses priskes purjetuules, mis tõi kiiremad purjetajad kodusadamasse alla kuue tunni. Kojujõudjatele pakkus Roomassaare kohvik sooja kalasuppi ja pitsi pisut kangemat kraami.

Kiiremad olid suurtest jahtidest Elli (Margus Hiet), Katarina Jee (Mart Tamm), Centaur (Mihkel Šesterikov) ja väiksematest Mercurius (Margus Tasa), Lote (Toivo Leivat), Cassandra (Ülar Jürviste) . Üldkokkuvõttes olid tulemused järgnevad:
Suured jahid:
1. Katarina Jee
2. Elli
3. Centaur
Väikesed jahid:
1. Mercurius
2. Kadri
3. Lote

Kokku võttis regatist osa 11 Saaremaa Merispordi Seltsi alust. Järgmine võistlus avamerepurjekatele toimub 13. septembril Suures Katlas, kus võetakse mõõtu lühirajal, mis on ühtlasi ka Kuressaare linna meistrivõistlused avamerepurjetamises. Kolmapäevane SMS-Tridens kolmapäevaregatt toimub juba 20. augustil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga